null

 
 
 
Trend: Konfetové balóny - slide 1
 
 
 
 

Trend: Konfetové balóny

Spojenie konfiet a balónov? Musíte uznať, že to bol geniálny nápad. Ak ste efektu konfetových balónov ešte nepodľahli, čítajte ďalej. Zamilujete si ich.


Predtým, než si vyberiete z našej širokej ponuky z našej stránky sekcia balóny s konfetami tu, prečítajte si zopár informácií, ktoré vám pomôžu pri výbere a plnení.
 

Balóny plnené konfetami sú na trhu pár rokov, ale až teraz zažívajú obrovskú popularitu. Čo je skvelé, lebo vďaka tomu vám môžeme priniesť už niekoľko druhov a ich ponuka neustále rastie.
 

Všade samé konfety

Na tento typ balónov sa používa transparentný latex, ktorý nechá konfety pekne vyniknúť. V balení nájdete aj samotné farebné konfety, ktoré nasypete do balóna ešte pred jeho nafúknutím.

Ich správnou kombináciou si vytvoríte štýlovú balónovú výzdobu. Plnohodnotne zastúpia aj vystreľovacie konfetové tuby a po ich prasknutí vznikne menší konfetový dážď, napríklad na svadbách.

Štandardnou veľkosťou sú 12-palcové, ale naplniť môžete aj maličké alebo mega balóny. Stačí, ak budú dostatočne priehľadné. Logicky však rátajte aj s väčším počtom konfetovej náplne.


Zdroj: mentalfloss.com
 

Konfetová náplň

Farby aj motívy konfet si môžete zvoliť sami. Spolu s nimi môžete vložiť do vnútra napríklad aj spomienky na ústrižkoch papiera a vytvoríte si originálny darček na výročie či jubileum. No nič vám nebráni použiť aj lupene ruží, farebné pierka alebo dokonca peniaze pre oslávenca či mladomanželov na svadbe. Zaručene si zapamätajú, od koho ich dostali. :-)
Jedinou prekážkou je malý otvor na balóne a hranice vašej fantázie. 


Zdroj: kristimurphy.com


Zdroj: sugarandcharm.com
 

Môžete si vybrať aj z pripravených balení na prvé narodeniny, narodeninové oslavy, princeznovské oslavy, baby shower, svadby či oslavu Nového roka.

 

Konfetový efekt

Výrobcovia zašli ešte ďalej a mysleli aj na tých, ktorí si netrúfajú sypať konfety do balónov alebo sa im nepozdáva, keď spadnú na spodok balóna. Vytvorili alternatívu - balóny s potlačou, ktoré opticky vytvárajú efekt konfiet vo vnútri balóna.
 


Zdroj: mylittleday.com
 

Gender Reveal

Určite ste už počuli o trende zo zahraničia, ktorý nemá zatiaľ slovenský ekvivalent, ale môžeme ho preložiť ako slávnostné odhalenie pohlavia dieťatka. Ide o dojemnú a pritom radostnú udalosť, kedy sa dozvedia budúci rodičia a ich blízki, či sa narodí dievčatko alebo chlapček. Pri tejto príležitosti sa usporiada oslava alebo kreatívne páry to oznámia prostredníctvom fotky či videa na sociálnych sieťach. Rozkrojením torty, dymovnicou, vystreľovacími konfetami alebo iným nápaditým spôsobom sa tak odhalí ružová či modrá farba.

Aktuálne sa môžete čoraz viac stretnúť s prasknutím balóna, z ktorého vyletia konfety v danej farbe. Takto to naposledy svetu oznámila aj slávna herečka Kate Hudson na svojom Instagrame. 
 

 

Chvostíky

Balóny môžete „vyšperkovať“ aj stuhami a chvostami, ktoré k sebe pekne ladia. Opäť si môžete vybrať z ponuky farebných balónových chvostov alebo si vyrobiť vlastné zo strapcovej girlandy či párty závesov. Ako si ich vyrobiť nájdete v našom ďalšom článku, ktorý pripravujeme.


Zdroj: pinterest.com
 

Rady na záver

1. Nebuďte sklamaní, že vám konfety spadli na dno balóna, kým na obrázkoch sú konfety po celom obvode. Vyskúšajte nimi pošúchať handričkou, čím sa vytvorí statické prostredie a konfety sa prilepia po celom vnútri balóna.
2. Viac konfiet na zemi ako v balóne? Odrežte hrdlo plastovej fľaše a využite ho ako lievik.